BADANIE SŁUCHU ŻORY

Pogłębiający się niedosłuch to poważne zaburzenie, które ma wpływ na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Coraz częściej masz trudności ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Wszystkie tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do szybkiego udania się na badanie słuchu.

Badaj słuch regularnie! Nie zwlekaj, umów się na wizytę!
Znajdziesz nas w Pszczynie, nieopodal miasta Żory.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu obok miasta Żory każda kontrola słuchu zaczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonuje się jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadza się w profesjonalnej kabinie ciszy z użyciem specjalnych słuchawek. Podczas takiego badania do uszu pacjenta docierają są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie informuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, niezbędne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych.

Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby , które chcą skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, w pierwszej kolejności muszą zgłosić się po skierowanie do lekarza laryngologa. W Centrum Protetyki Słuchu w okolicach Żor (a dokładniej w Pszczynie) zapewniamy fachową pomoc w wyborze idealnego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

Badanie słuchu w Żorach

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu obok miasta Żory

Profilaktyczne badanie słuchu w Centrum Protetyki Słuchu obok miasta Żory pozwoli Ci zapobiec niedosłuchowi i zagwarantuje ochronę słuchu, co zagwarantuje Ci komfort słyszenia. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać problemy ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu blisko Żor to zespół protetyków słuchu, który współpracuje z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe kontrole słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne.
Masz pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badania słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednią porę wykryć problemy związane ze słuchem, zaleca się wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym postępującego niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w hałaśliwych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Żory centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)