APARATY SŁUCHOWE CZECHOWICE-DZIEDZICE

Coraz częściej musisz pogłaśniać telewizor? Często prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się, że nie słyszałeś dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Specjaliści zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Korzystanie z aparatów w początkowej fazie utraty słuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewni prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Nie lekceważ pierwszych objawów niedosłuchu. Skorzystaj z darmowego badania słuchu w Czechowicach-Dziedzicach!

Adres

ul. Krótka 4,
Gabinet nr 13. Przychodnia FALMED (za kinem ŚWIT)

Poniedziałek, Wtorek, Piątek: 8:00-16:00

Tel. +48 536 000 347

Spis treści

Czy recepta jest obowiązkowa?

Receptę stanowi wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50 zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU (mieszkańcy Bielska-Białej) w wysokości 945 zł tylko do jednego aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza Bielska-Białej) łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.
aparaty słuchowe aparaty słuchowe czechowice dziedzice słuchowe aparaty

słuchowe aparaty słuchowe czechowice dziedzice słuchowe czechowice dziedzice

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepsza się także wybiórczość słuchu, dzięki czemu będziesz mógł lepiej słyszeć osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych warunkach. Bez problemu także będziesz potrafił wskazać kierunek, z którego dochodzą do Ciebie odgłosy i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zagwarantują Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, żeby aparat słuchowy był stosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Wyniki badań pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębiania niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Centrum Protetyki Słuchu w Czechowicach-Dziedzicach

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w Czechowicach-Dziedzicach wykonujemy zapobiegawcze bezpłatne badania słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Opcja ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają problemy z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w dopasowaniu aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści ze stosowania odpowiedniego sprzętu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu sprawdzenia ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
słuchowe aparaty słuchowe czechowice aparaty słuchowe czechowice

    5/5 - (39 głosów)