BADANIE SŁUCHU PSZCZYNA

Postępujący niedosłuch to poważne zaburzenie, które warunkuje komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Coraz częściej masz trudności ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu symptomy powinny niezwłocznie zmotywować nas do szybkiego zgłoszenia się na badanie słuchu.

 

Regularne badania słuchu to podstawa!

 

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu każde badanie słuchu zaczyna się od konsultacji medycznej. Następnie wykonuje się wstępne badanie uszu, które pozwala określić, czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które wykonuje się w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu specjalnych słuchawek. W trakcie takiego badania do ucha pacjenta dochodzą dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, niezbędne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, muszą najpierw udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu otrzymasz profesjonalną pomoc w wyborze idealnego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz stylu życia.

centrum aparatów słuchowych Pszyczna

bezpłatne badania słuchu i dobór aparatów słuchowych testy słuchu

Darmowe badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu

Profilaktyczne badanie uszu pomoże Ci zapobiec utracie słuchu, co z kolei pozwoli Ci cieszyć się wyraźnym słyszeniem przez długie lata. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki Słuchu to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe kontrole słuchu oraz darmowe konsultacje audioprotetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badania słuchu - kto powinien robić je regularnie

Aby móc w odpowiednią porę wykryć problemy związane ze słuchem, należy wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym rozwoju niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób pracujących w hałaśliwych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób zażywających leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
bezpłatne badania słuchu testy słuchu

Skontaktuj się z nami!

    4.5/5 - (33 głosów)