BADANIE SŁUCHU CIESZYN

Postępujący niedosłuch to poważne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Często masz kłopot ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które w pierwszej kolejności zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego udania się na badanie słuchu.

Regularne badania słuchu to podstawa! Nie odkładaj tego na później, umów się na wizytę! Jesteśmy w Skoczowie niedaleko Cieszyna.

Adres

ul. Ciężarowa 54, Skoczów

Wtorek – Czwartek: 10:00-16:00

Spis treści

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu każde badanie słuchu rozpoczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonuje się wstępne badanie uszu, które pozwala określić, czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnej kabinie ciszy z użyciem specjalnych słuchawek. Podczas takiego badania do uszu pacjenta docierają dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, konieczne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz pozwoli na lepsze rozumienie mowy. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania na aparaty słuchowe, muszą najpierw udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy profesjonalną pomoc w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

bezpłatne badania słuchu pod dobór aparatów słuchowych u protetyków słuchu

aparaty słuchowe odpowiednie dla każdego ubytku słuchu

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu

Profilaktyczne badanie słuchu pomoże Ci zapobiec niedosłuchowi i zagwarantuje ochronę słuchu, co zapewni Ci prawidłowe słyszenie na długie lata. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy ze słuchem. Centrum Protetyki Słuchu to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audioprotetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości związane ze słuchem, zaleca się wykonywać regularne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym postępującego niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:
  • osób po 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w hałaśliwych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób zażywających leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze stwierdzonym niedosłuchem.

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)