APARATY SŁUCHOWE PSZCZYNA

Zdarzyło Ci się przyłapać na tym, że coraz częściej podgłaśniasz telewizor bądź prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? A może czasami nie słyszysz dzwoniącego telefonu? To pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych. Nasze Centrum Protetyki specjalizuje się w aparatach słuchowych w Pszczynie oraz w innych miastach, pomagając we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu by uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewniając prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj pierwszych oznak utraty słuchu. Już dziś umów się na bezpłatne badania słuchu w Pszczynie!

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy muszę mieć receptę?

Receptę stanowi wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać zwrot kosztów, ubytek słuchu musi być powyżej 40dB. Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z PCPR w łącznej kwocie 1000 zł do obu aparatów. Cena za aparaty słuchowe zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.
centrum aparatów słuchowych Pszyczna

bezpłatne badania słuchu i dobór aparatów słuchowych testy słuchu

Korzyści ze stosowania aparatów słuchowych

Stosowanie aparatów słuchowych zagwarantuje Ci wyraźny słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Pozytywnie wpływają one na wybiórczość słuchu, co oznacza, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych warunkach. Z łatwością też będziesz umieć wskazać kierunek, z którego dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, żeby aparat słuchowy stosować zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Wyniki badań pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje postępowanie niedosłuchu w uchu, w którym nie jest stosowany aparat.

Aparaty słuchowe w Pszczynie

Używanie aparatów  słuchowych zagwarantuje Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. Zapewniamy kontrolne bezpłatne badanie słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z darmowej wizyty domowej. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają trudności z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w doborze aparatów słuchowych, aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu przetestowania go we własnym otoczeniu. Oprócz tego nasze Centrum Protetyki zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Skorzystaj z możliwości badania słuchu i wyposażenia się w aparaty słuchowe w Pszczynie oraz w innych miastach

bezpłatne badania słuchu testy słuchu

Skontaktuj się z nami!

    4.6/5 - (38 głosów)