APARATY SŁUCHOWE SKOCZÓW

Coraz częściej musisz pogłaśniać telewizor? Często prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Specjaliści zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Korzystanie z aparatów we wstępnej fazie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zagwarantuje komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj pierwszych oznak niedosłuchu. Skorzystaj z możliwości bezpłatnego badania słuchu w Skoczowie!

Adres

ul. Ciężarowa 54,
Gabinet nr 306 Przychodnia Medikool

Wtorek – Czwartek : 10:00-16:00

Tel. +48 513 990 721

Spis treści

Czy recepta jest obowiązkowa?

Receptę stanowi wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawia lekarz laryngolog. Każdy ubezpieczony ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać zwrot kosztów, ubytek słuchu musi wynosić powyżej 40dB. Osoba z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU (mieszkańcy Bielska-Białej) w wysokości 945 zł tylko do jednego aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza Bielska-Białej) łącznie 1000 zł do obu aparatów. Cena aparatów słuchowych zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.
Aparaty Słuchowe Skoczów

Aparaty Słuchowe Skoczów

Jakie są korzyści z użytkowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zapewnią Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Poprawia się również wybiórczość słuchu, dzięki czemu będziesz mógł lepiej słyszeć osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych sytuacjach. Bez problemu także będziesz w stanie wskazać, skąd dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci również lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, aby aparat słuchowy stosować zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Statystyki pokazują, że używanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje postępowanie niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Centrum Protetyki Słuchu w Skoczowie

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osób niedosłyszących. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w Skoczowie gwarantujemy profilaktyczne darmowe badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Opcja ta jest skierowana przede wszystkim do pacjentów, którzy mają problemy z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w wyborze aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści ze stosowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu sprawdzenia ich w prywatnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w Skoczowie zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Aparaty Słuchowe Skoczów

    5/5 - (21 głosów)