UBYTEK SŁUCHU

Wsłuchaj się w siebie

Problemy ze słyszeniem dzwonka do drzwi, głośno ustawiony telewizor, trudności w zrozumieniu innych ludzi czy problemy ze słyszeniem śpiewu ptaków – to pierwsze objawy utraty słuchu, mimo że ogólne wrażenia słuchowe wciąż wydają się być w normie. Organizm ludzki łatwo się przystosowuje i jest w stanie skompensować małe zmiany czy wady. W przypadku słyszenia, prowadzi to do zmniejszenia zdolności rozpoznawania i przetwarzania sygnałów dźwiękowych w mózgu. Na tym poziomie coraz trudniej jest nadrobić ubytki słuchu, które mogłyby zostać skutecznie zniwelowane za pomocą nowoczesnych aparatów słuchowych. Zarówno laryngolodzy, jak i audiolodzy zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych w celu uniknięcia trudności komunikacyjnych oraz innych ograniczeń w życiu codziennym.

 

aparaty zauszne

Nie można ignorować pierwszych oznak pogorszenia się słuchu, zwłaszcza gdy staje się to uciążliwe w życiu codziennym.

Istnieje kilka poziomów niedosłuchu i zakresów percepcji:

aparaty zauszne
aparaty zauszne

Zwracaj uwagę na swój słuch. Ucho jest wrażliwym narządem, o który należy dbać.

Specjaliści rozróżniają dwa rodzaje niedosłuchu:

Niedosłuch przewodzeniowy to zaburzenie funkcjonalne w uchu zewnętrznym lub środkowym, które można leczyć chirurgicznie lub farmakologicznie, w szczególnych przypadkach, można równoważyć zastosowaniem aparatów słuchowych.

Niedosłuch odbiorczy powstaje w wyniku uszkodzenia ucha wewnętrznego, nerwu słuchowego lub nawet obu. Fale dźwiękowe mogą być kierowane idealnie do ucha wewnętrznego, ale nie mogą być one odpowiednio przetwarzane, ponieważ komórki rzęskowe są często uszkodzone. W tym przypadku zaleca się skorzystanie ze wsparcia najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatów słuchowych

5/5 - (23 głosów)