APARATY SŁUCHOWE SUCHA BESKIDZKA

Coraz częściej musisz podgłaśniać telewizor? Prosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie mówi? A może zdarza Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Specjaliści zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych. Użytkowanie aparatów w początkowej fazie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zagwarantuje komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie lekceważ pierwszych objawów niedosłuchu. Skorzystaj z porady protetyka słuchu i możliwości darmowego badania słuchu! Znajdziesz nas w Makowie Podhalańskim, niedaleko Suchej Beskidzkiej.

Adres

ul. Kościuszki 1, Maków Podhalański,
Gabinet nr 211. – Miejska Przychodnia Zdrowia

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Spis treści

Czy potrzebuję receptę?

Receptę stanowi wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każda ubezpieczona osoba ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać refundację, ubytek słuchu musi być powyżej 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie z PCPR łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych.
badanie słuchu pod kątem aparatów słuchowych

badanie słuchu bezpłatne badanie słuchu

Korzyści ze stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe wyposażone są w systemy wspomagające słyszenie i zagwarantują Ci prawidłowy słuch oraz poprawne i wyraźne rozumienie mowy. Polepszą także wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą będziesz rozmawiać, nawet jeśli rozmowa ta będzie odbywać się w hałaśliwych warunkach. Bez problemu także będziesz w stanie wskazać kierunek, z którego dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Przeprowadzone badania pokazują, że używanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębiania niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Aparaty słuchowe w Suchej Beskidzkiej

Aparat słuchowy zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy profilaktyczne bezpłatne badania słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z darmowej wizyty domowej. Możliwość ta jest przeznaczona przede wszystkim pacjentom, którzy mają trudności z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w wyborze aparatów słuchowych, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu przetestowania go we własnym otoczeniu. Oprócz tego nasze centrum protetyki zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. 

darmowe badania słuchu środki pielęgnacyjne

Napisz do nas wiadomość!

    5/5 - (23 głosów)