BADANIE SŁUCHU TYCHY

Postępujący niedosłuch to groźne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do problemów w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Często masz kłopot ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu symptomy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego zgłoszenia się na badanie słuchu.

Zbadaj swój słuch!

Nie czekaj, umów się na wizytę. Znajdziesz nas w Pszczynie, kilkanaście minut samochodem miasta Tychy.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu niedaleko miasta Tychy każde badanie słuchu zaczyna się od konsultacji medycznej z pacjentem. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala sprawdzić czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które wykonywane jest w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu słuchawek audiometrycznych. Podczas takiego badania do ucha pacjenta dochodzą są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, niezbędne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych.

Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz pozwoli na lepsze rozumienie mowy. Osoby , które chcą skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, muszą najpierw udać się po skierowanie do lekarza laryngologa. W Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy fachową pomoc w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz stylu życia.

Badanie słuchu w Tychach

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu niedaleko Tych

Profilaktyczne badanie słuchu w Centrum Protetyki Słuchu w okolicy Tych pozwoli Ci zapobiec utracie słuchu i zagwarantuje ochronę słuchu, co zagwarantuje Ci prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednio wcześnie wykryć problemy związane z prawidłowym słyszeniem należy wykonywać regularne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym rozwoju niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób pracujących w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób cierpiących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Tychy centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)