APARATY SŁUCHOWE BIELSKO-BIAŁA

Przyłapałeś się na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział?
Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, by regularnie wykonywać badania słuchu i jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych.
Zastosowanie aparatów słuchowych we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym, zapewni komfort słyszenia na najwyższym poziomie oraz zadba o dobry słuch.

Nie ignoruj pierwszych oznak niedosłuchu. Skorzystaj z możliwości darmowego badania słuchu w Bielsku-Białej!

Adres

ul.Krasińskiego 30,
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Czy do zakupu aparatów słuchowych muszę mieć receptę?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatów słuchowych, który wystawia lekarz laryngolog. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie na aparaty słuchowe, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU (mieszkańcy miasta Bielsko-Biała) w wysokości 945zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza miasta Bielsko-Biała) łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych. Aby poznać stopień rozwoju niedosłuchu umów się na bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej.
aparaty słuchowe 43-300 Bielsko-Biała

Sakkadometria

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zapewnią Ci dobry słuch oraz lepsze rozumienie mowy. Stosowanie aparatów słuchowych poprawia także wybiórczość słuchu, co oznacza, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz nawet w hałaśliwych sytuacjach. Bez problemu też będziesz w stanie wskazać, skąd dobiegają do Ciebie dźwięki i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Dodatkowym atutem jest także to, że używanie aparatów słuchowych w większości przypadków jest niemal niezauważalne. Zaleca się, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Badania pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębianie niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej

Aparaty słuchowe zapewnią Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga skutecznie rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej zapewniamy profilaktyczne bezpłatne badania słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają trudności z poruszaniem się lub dojazdem. Chcesz lepiej słyszeć, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w doborze aparatów słuchowych, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu przetestowania ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w mieście Bielsko-Biała zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Bielsko-Biała wieloletniemu doświadczeniu