APARATY SŁUCHOWE BIELSKO-BIAŁA

Przyłapałeś się na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, by regularnie wykonywać badania słuchu i jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Zastosowanie aparatów słuchowych we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym, zapewni komfort słyszenia na najwyższym poziomie oraz zadba o dobry słuch. Nie ignoruj pierwszych oznak niedosłuchu. Skorzystaj z możliwości darmowego badania słuchu w Bielsku-Białej!

Adres

ul.Krasińskiego 30,
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Spis treści

Czy do zakupu aparatów słuchowych muszę mieć receptę?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatów słuchowych, który wystawia lekarz laryngolog. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty po 50 zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie na aparaty słuchowe, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU (mieszkańcy miasta Bielsko-Biała) w wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza miasta Bielsko-Biała) łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych. Aby poznać stopień rozwoju niedosłuchu umów się na bezpłatne badanie słuchu w Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej.
aparaty słuchowe 43-300 Bielsko-Biała

Sakkadometria

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Nowoczesne aparaty słuchowe zapewnią Ci dobry słuch oraz lepsze rozumienie mowy. Stosowanie aparatów słuchowych poprawia także wybiórczość słuchu, co oznacza, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz nawet w hałaśliwych sytuacjach. Bez problemu też będziesz w stanie wskazać, skąd dobiegają do Ciebie dźwięki i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe już są pewnym rozwiązaniem, zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Dodatkowym atutem jest także to, że używanie aparatów słuchowych w większości przypadków jest niemal niezauważalne. Zaleca się, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Badania pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębianie niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Aparaty słuchowe w Bielsku-Białej - Centrum Protetyki

Aparaty słuchowe zapewnią Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga skutecznie rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej zapewniamy profilaktyczne bezpłatne badania słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają trudności z poruszaniem się lub dojazdem. Chcesz lepiej słyszeć, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w doborze aparatów słuchowych, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu przetestowania ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego na aparaty słuchowe w Bielsku Centrum Protetyki zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Bielsko-Biała wieloletniemu doświadczeniu