BADANIE SŁUCHU SKOCZÓW

Rozwijający się niedosłuch to groźne zaburzenie, które ma wpływ na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do problemów w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Często masz kłopot ze zrozumieniem tego, co ktoś do Ciebie mówi? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Wszystkie tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do szybkiego udania się na badanie słuchu.

Badaj słuch regularnie! Nie zwlekaj, umów się na wizytę!

Adres

ul. Ciężarowa 54,
Gabinet nr 306 Przychodnia Medikool

Wtorek – Czwartek : 10:00-16:00

Tel. +48 513 990 721

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu w Skoczowie każda kontrola słuchu zaczyna się od konsultacji medycznej z pacjentem. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które wykonywane jest w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu słuchawek audiometrycznych. W trakcie takiego badania do uszu pacjenta dochodzą dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy, protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, konieczne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz pozwoli na lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, w pierwszej kolejności muszą udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu w Skoczowie zapewniamy fachową pomoc w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

 
Aparaty Słuchowe Skoczów

Aparaty Słuchowe Skoczów

Darmowe badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu Skoczowie

Profilaktyczne badanie uszu w Centrum Protetyki Słuchu w Skoczowie pozwoli Ci zapobiec niedosłuchowi i zagwarantuje ochronę słuchu, co zapewni prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu to zespół protetyków słuchu, który współpracuje z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne badanie słuchu oraz bezpłatne badanie audio protetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badania słuchu – kto powinien robić je regularnie

Aby móc w odpowiednią porę wykryć problemy związane ze słuchem, należy wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:
  • osób powyżej 50. roku życia,
  • osób pracujących w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Chcesz kupić dobry aparat słuchowy w Skoczowie? Skontaktuj się z nami!
Aparaty Słuchowe Skoczów

    5/5 - (48 głosów)