BADANIE SŁUCHU STRUMIEŃ

Rozwijający się niedosłuch to groźne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Często masz problem ze zrozumieniem tego, co ktoś do Ciebie mówi? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Każde tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego udania się na badanie słuchu. 

Regularne badania słuchu to podstawa! Nie czekaj, umów się na wizytę!

Nasz gabinet znajduje się bardzo blisko Strumienia – w Pszczynie!

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu w Strumieniu (a dokładniej niedaleko, bo w Pszczynie) każda kontrola słuchu rozpoczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonuje się jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnej kabinie ciszy z użyciem słuchawek audiometrycznych. W trakcie takiego badania do ucha pacjenta podawane są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, konieczne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych.

Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, w pierwszej kolejności muszą zgłosić się po skierowanie do lekarza laryngologa. W Centrum Protetyki Słuchu otrzymasz profesjonalną pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz stylu życia.

Badanie słuchu w Strumieniu

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Darmowe badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu obok Strumienia

Regularne badanie uszu w Centrum Protetyki Słuchu blisko Strumienia pomoże Ci zapobiec utracie słuchu i zagwarantuje ochronę słuchu, co zapewni Ci prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu obok Strumienia to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne kontrole słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne.

Masz pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badania słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednią porę wykryć problemy związane ze słuchem, należy wykonywać regularne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób powyżej 50. roku życia, osób zatrudnionych w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób zażywających leki ototoksyczne,
  • osób cierpiących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Strumień centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)