BADANIE SŁUCHU BRZESZCZE

Postępujący niedosłuch to groźne zaburzenie, które warunkuje komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Często masz trudności ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Każde tego typu symptomy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego udania się na badanie słuchu.

Regularne badania słuchu to podstawa! Nie odkładaj tego na później, umów się na wizytę!

Jesteśmy bardzo blisko Brzeszcz – w Pszczynie.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu w mieście każda kontrola słuchu rozpoczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala sprawdzić czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które wykonuje się w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu słuchawek audiometrycznych. Podczas takiego badania do uszu pacjenta podawane są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie informuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, niezbędne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych.

Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz pozwoli na lepsze rozumienie mowy. Osoby , które chcą skorzystać z dofinansowania na aparaty słuchowe, w pierwszej kolejności muszą zgłosić się po skierowanie do lekarza laryngologa. W Centrum Protetyki Słuchu w mieście otrzymasz profesjonalną pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz stylu życia.

Badanie słuchu w Brzeszczach

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu obok Brzeszcz

Regularne badanie uszu w Centrum Protetyki Słuchu w mieście pozwoli Ci zapobiec niedosłuchowi i zagwarantuje ochronę słuchu, co zapewni Ci prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać problemy ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu w mieście to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne kontrole słuchu oraz bezpłatne audio protetyczne.

Masz pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości związane ze słuchem, zaleca się wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób cierpiących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Brzeszcze centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)