BADANIE SŁUCHU LIGOTA

Rozwijający się niedosłuch to poważne zaburzenie, które ma wpływ na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Często masz trudności ze zrozumieniem tego, co ktoś do Ciebie mówi? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Każde tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego udania się na badanie słuchu.
Regularne badania słuchu to podstawa! Nie zwlekaj, umów się na wizytę!

Adres

ul. Krótka 4,
Gabinet nr 13. Przychodnia FALMED (za kinem ŚWIT)

Poniedziałek, Wtorek, Piątek: 8:00-16:00

Tel. +48 536 000 347

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu blisko Ligoty każde badanie słuchu zaczyna się od konsultacji medycznej z pacjentem. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.
Audiometria tonalna to badanie, które wykonuje się w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu specjalnych słuchawek. Podczas takiego badania do ucha pacjenta podawane są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie informuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, konieczne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby , które chcą skorzystać z dofinansowania na aparaty słuchowe, w pierwszej kolejności muszą zgłosić się po skierowanie do lekarza laryngologa.
W Centrum Protetyki Słuchu kilka kilometrów obok Ligoty otrzymasz fachową pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

Badanie słuchu w Ligocie

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu niedaleko Ligoty

Profilaktyczne badanie słuchu w  Centrum Protetyki Słuchu w mieście obok Ligoty pomoże Ci zapobiec utracie słuchu i zapewni ochronę słuchu, co zapewni Ci komfort słyszenia. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu w Czechowicach-Dziedzicach obok Ligoty to zespół protetyków słuchu, który współpracuje z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe kontrole słuchu oraz bezpłatne audio protetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości związane z prawidłowym słyszeniem zaleca się wykonywać regularne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób powyżej 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w hałaśliwych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze stwierdzonym niedosłuchem.
Ligota centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)