BADANIE SŁUCHU GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ

Pogłębiający się niedosłuch to groźne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Często masz trudności ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do szybkiego udania się na badanie słuchu.

Badaj słuch regularnie! Nie odkładaj tego na później, umów się na wizytę!

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu w Pszczynie obok Goczałkowic-Zdrój każda kontrola słuchu rozpoczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.
Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu słuchawek audiometrycznych. Podczas takiego badania do ucha pacjenta podawane są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, konieczne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz pozwoli na lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, w pierwszej kolejności muszą udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.
W Centrum Protetyki Słuchu kilka kilometrów od Goczałkowic-Zdrój zapewniamy profesjonalną pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

Badanie słuchu w Brzeszczach

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu obok Goczałkowic

Profilaktyczne badanie uszu w Centrum Protetyki Słuchu w mieście obok Goczałkowic pozwoli Ci zapobiec niedosłuchowi i zapewni ochronę słuchu, co zapewni Ci komfort słyszenia. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać problemy ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu niedaleko Goczałkowic to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne kontrole słuchu oraz bezpłatne audio protetyczne.
Masz jakieś pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Aby móc w odpowiednią porę wykryć problemy związane z prawidłowym słyszeniem zaleca się wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są doskonałym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w hałaśliwych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Brzeszcze centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)