BADANIE SŁUCHU KĘTY

Rozwijający się niedosłuch to poważne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Coraz częściej masz kłopot ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które skarżą się nasi pacjenci. Wszystkie tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego zgłoszenia się na badanie słuchu.

Badaj słuch regularnie!
Nie czekaj, umów się na wizytę. Znajdziesz nas w Bielsku-Białej blisko Kęt.

Adres

ul. Krasińskiego 30, Bielsko-Biała
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23, Bielsko-Biała

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu każda kontrola słuchu zaczyna się od wywiadu medycznego z pacjentem. Następnie wykonuje się wstępne badanie uszu, które pozwala sprawdzić, czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nosi nazwę audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnej kabinie ciszy z użyciem słuchawek audiometrycznych. Podczas takiego badania do ucha pacjenta dochodzą dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, niezbędne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania na aparaty słuchowe, w pierwszej kolejności muszą udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy profesjonalną pomoc w wyborze idealnego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

Aparaty Słuchowe Kęty

Aparaty Słuchowe Kęty

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu

Regularne badanie słuchu pozwoli Ci zapobiec niedosłuchowi i zagwarantuje ochronę słuchu, co z kolei zapewni Ci prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki Słuchu to zespół protetyków słuchu, który współpracuje z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audioprotetyczne.

Masz pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien robić je regularnie

Aby móc w porę wykryć nieprawidłowości związane ze słuchem, należy wykonywać profilaktyczne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym rozwoju niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia, osób pracujących w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób zażywających leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
Aparaty Słuchowe Kęty

Napisz do nas!