BADANIE SŁUCHU KOZY

Postępujący niedosłuch to poważne zaburzenie, które wpływa na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do problemów w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Coraz częściej masz problem ze zrozumieniem tego, co ktoś do Ciebie mówi? To pierwsze objawy utraty słuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu objawy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego zgłoszenia się na badanie słuchu.

Regularne badania słuchu to podstawa! Nie zwlekaj, umów się na wizytę!
Znajdziesz nas w Bielsku-Białej niedaleko Kóz.

Adres

ul.Krasińskiego 30,
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23

Poniedziałek- Piątek : 8:00-16:00

Spis treści

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu każde badanie słuchu zaczyna się od wywiadu medycznego z pacjentem. Następnie wykonuje się wstępne badanie uszu, które pozwala sprawdzić, czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, które nazywa się audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnej kabinie ciszy z użyciem specjalnych słuchawek. W trakcie takiego badania do ucha pacjenta dochodzą dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie informuje, jakie kroki należy podjąć. Kiedy wynik jest niepoprawny, niezbędne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, muszą najpierw zgłosić się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy fachową pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

aparaty słuchowe Kozy

aparaty słuchowe Kozy

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu

Profilaktyczne badania pomagają zapobiec niedosłuchowi i zapewniają ochronę słuchu, co zagwarantuje Ci prawidłowe słyszenie przez długie lata. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu stanowi zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe badanie słuchu oraz bezpłatne audioprotetyczne.

Masz pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badania słuchu - kto powinien robić je regularnie

Aby móc odpowiednio wcześnie wykryć problemy związane z prawidłowym słyszeniem należy wykonywać regularne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym postępującego niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:
  • osób po 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnice ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze stwierdzonym niedosłuchem.
aparaty słuchowe Kozy

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)