BADANIE SŁUCHU SUCHA BESKIDZKA

Postępujący niedosłuch to groźne zaburzenie, które ma ogromny wpływ na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz powoduje problemy w kontaktach społecznych. Przyłapałeś się na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Często masz kłopot ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Wszystkie tego typu symptomy powinny niezwłocznie zmotywować nas do jak najszybszego udania się na badanie słuchu.

Regularne badania słuchu to podstawa! Nie zwlekaj, umów się na wizytę! Znajdziesz nas w Makowie Podhalańskim niedaleko Suchej Beskidzkiej.

Adres

ul. Kościuszki 1, Maków Podhalański,
Gabinet nr 211. – Miejska Przychodnia Zdrowia

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Spis treści

Profesjonalne badanie słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu każde badanie słuchu zaczyna się od wywiadu medycznego z pacjentem. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala sprawdzić, czy przewody słuchowe funkcjonują prawidłowo i czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.

Audiometria tonalna to badanie, które przeprowadza się w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu specjalnych słuchawek. W trakcie takiego badania do uszu pacjenta dochodzą dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest sygnalizowanie ich rozpoznania. Po skończonym badaniu i postawieniu diagnozy protetyk prezentuje wyniki badań, a następnie informuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, niezbędne może okazać się zastosowanie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy zapewni Ci prawidłowe słyszenie oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania aparatów słuchowych, muszą najpierw udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.

W Centrum Protetyki Słuchu zapewniamy fachową pomoc w wyborze idealnego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz trybu życia.

badanie słuchu pod kątem aparatów słuchowych

badanie słuchu bezpłatne badanie słuchu

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki Słuchu

Regularne badanie uszu pozwoli Ci zapobiec utracie słuchu i zagwarantuje ochronę słuchu, co z kolei zapewni Ci komfort słyszenia. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem pomagamy rozwiązywać problemy ze słuchem. Centrum Protetyki Słuchu stanowi zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem darmowe kontrole słuchu oraz darmowe konsultacje audioprotetyczne.

Masz jakieś pytania? Chcesz skontrolować swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien robić je regularnie

Aby móc w odpowiednio wcześnie wykryć źródło problemu związanego z prawidłowym słyszeniem, zaleca się wykonywać regularne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:
  • osób powyżej 50. roku życia,
  • osób zatrudnionych w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na szybkie zmiany ciśnienia,
  • osób przyjmujących leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze zdiagnozowanym niedosłuchem.
darmowe badania słuchu środki pielęgnacyjne

Napisz do nas wiadomość!

    5/5 - (23 głosów)