APARATY SŁUCHOWE ŻORY

Coraz częściej musisz pogłaśniać telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Korzystanie z aparatów we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewni komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie bagatelizuj wczesnych symptomów utraty słuchu. Umów się na bezpłatne badanie słuchu oraz wsparcie w wyborze aparatów słuchowych w naszym ośrodku protetyki. Zapraszamy do odwiedzenia nas w Pszczynie, zaledwie 25 minut drogi od Żor.

Adres:
ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy potrzebuję receptę na aparat słuchowy?

Receptą jest wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby zyskać zwrot kosztów, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z MOPSU w wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR łącznie 1000 zł do obu aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych.

Aparaty słuchowe w Żorach
Centrum Protetyki Żory

Jakie są korzyści z użytkowania aparatów słuchowych?

Aparaty słuchowe zapewnią Ci prawidłowy słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Poprawia się również wybiórczość słuchu, dzięki czemu będziesz mógł lepiej słyszeć osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych warunkach. Z łatwością też będziesz potrafił wskazać kierunek, z którego dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, żeby aparat słuchowy był stosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Statystyki pokazują, że używanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje, że ubytek słuchu pogłębia się w uchu , w którym nie jest stosowany aparat.

Pamiętaj, aparat słuchowy to wyrób medyczny! Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą dodaną do zestawu. Jeżeli potrzebujesz pomocy zgłoś się do Nas!

Centrum Protetyki Słuchu niedaleko Żor!

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w mieście zapewniamy zapobiegawcze darmowe badania słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z darmowej wizyty w swoim domu. Możliwość ta jest przeznaczona przede wszystkim do pacjentów, którzy mają problemy z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w dopasowaniu aparatów słuchowych , aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu sprawdzenia ich we prywatnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w mieście zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Centrum Protetyki Żory

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)