APARATY SŁUCHOWE TYCHY

Zdarzyło Ci się przyłapać na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się , że nie słyszałeś dzwoniącego telefonu? Tak wstępie objawia się ubytek słuchu. Nasi protetycy słuchu zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Zastosowanie aparatów we wczesnym etapie utraty słuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zagwarantuje komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj pierwszych oznak utraty słuchu. Umów się na bezpłatne badanie słuchu, a także na pomoc w doborze aparatów słuchowych w naszym centrum protetyki! Znajdziesz nas w Pszczynie, niecałe 20 minut drogi od Tych.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy muszę mieć receptę?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawia lekarz laryngolog. Każda ubezpieczona osoba ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50 zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU tylko do 1 aparatu lub z PCPR łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych.

Aparaty słuchowe w Tychach
Protetycy słuchu niedaleko Tych

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepsza się także wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych warunkach. Z łatwością też będziesz w stanie wskazać skąd docierają do Ciebie odgłosy i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Nowoczesne aparaty słuchowe zagwarantują Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Statystyki pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje pogłębianie niedosłuchu w uchu, w którym nie jest stosowany aparat.

Aparaty słuchowe w Tychach

 Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz prawidłową orientację w przestrzeni. Odwiedź nasze Centrum Protetyki, które jest niedaleko Tych (w Pszczynie). Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu obok miasta Tychy wykonujemy kontrolne bezpłatne badania słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z bezpłatnej wizyty w swoim domu. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają problemy z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w doborze aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu przetestowania ich we prywatnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki niedaleko Tych zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (w przypadku konserwacji aparatów słuchowych i naprawy aparatów słuchowych.

Centrum protetyki Tychy

Pamiętaj, aparat słuchowy to wyrób medyczny! Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą dodaną do zestawu. Jeżeli potrzebujesz pomocy zgłoś się do Nas!

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)