APARATY SŁUCHOWE BRZESZCZE

Zdarzyło Ci się przyłapać na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się , że nie słyszałeś dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Użytkowanie aparatów w wstępnej fazie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewni prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj początkowych objawów utraty słuchu. Skorzystaj z darmowego badania słuchu oraz wsparcia przy doborze aparatów słuchowych w naszym centrum protetyki! Zapraszamy do odwiedzenia nas w Pszczynie, zaledwie 20 minut drogi od Brzeszcz.

Adres:
ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy muszę mieć receptę na aparat słuchowy?

Receptę stanowi wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawia lekarz laryngolog. Każdy ubezpieczony może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby zyskać dofinansowanie, ubytek słuchu musi być powyżej 40dB. Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z MOPSUw wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena za aparaty słuchowe waha się od 1500 do 9500 złotych.

Aparaty słuchowe w Brzeszczach
Centrum Protetyki Brzeszcze

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Poprawia się również wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz nawet w hałaśliwych warunkach. Bez problemu także będziesz w stanie wskazać skąd docierają do Ciebie głosy i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zagwarantują Ci również lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Specjaliści zalecają, żeby aparat słuchowy był stosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Wyniki badań pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje pogłębianie niedosłuchu w uchu , w którym nie jest stosowany aparat.

Pamiętaj, aparat słuchowy to wyrób medyczny! Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą dodaną do zestawu. Jeżeli potrzebujesz pomocy zgłoś się do Nas!

Centrum Protetyki Słuchu niedaleko Brzeszcz

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osób niedosłyszących. Stanowimy zespół protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu obok Brzeszcz gwarantujemy kontrolne bezpłatne badania słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z darmowej wizyty w swoim domu. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają problemy z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w doborze aparatów słuchowych , aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu sprawdzenia ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w Pszczynie niedaleko Brzeszcz zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Centrum Protetyki Brzeszcze

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)