APARATY SŁUCHOWE KĘTY

Przyłapałeś się na tym, że coraz bardziej podgłaśniasz telewizor? Coraz częściej prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? A może zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Zastosowanie aparatów we wczesnym etapie utraty słuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zapewni komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie lekceważ pierwszych objawów utraty słuchu. Skorzystaj z darmowego badania słuchu!
Znajdziesz nas w Bielsku-Białej, niedaleko Kęt.

Adres

ul. Krasińskiego 30, Bielsko-Biała
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23, Bielsko-Biała

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Spis treści

Czy potrzebuję receptę?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każda ubezpieczona osoba może skorzystać z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby uzyskać zwrot kosztów, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPS-u w wysokości 945 zł do jednego aparatu. Cena za aparaty słuchowe zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.

badanie słuchowych potencjałów wywołanych

audiometria impedancyjna a badanie abr

Korzyści z użytkowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepszą także wybiórczość słuchu, co oznacza, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych warunkach. Z łatwością też będziesz w stanie wskazać kierunek, z którego docierają do Ciebie głosy i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Specjaliści zalecają, aby aparat słuchowy stosować zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Badania pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje postępowanie niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Aparaty słuchowe w Kętach

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację w przestrzeni. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu gwarantujemy zapobiegawcze bezpłatne badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z bezpłatnej wizyty w swoim domu. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do pacjentów, którzy mają trudności z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w doborze aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści ze stosowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu przetestowania go w prywatnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

badanie abr badanie do ustalenia progu słyszenia

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)