APARATY SŁUCHOWE KOZY

Przyłapałeś się na tym, że często podgłaśniasz telewizor? Coraz częściej prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? A może zdarzyło Ci się, że nie słyszałeś dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Użytkowanie aparatów we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewni komfort słyszenia na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj pierwszych oznak utraty słuchu. Skorzystaj z bezpłatnego badania słuchu w naszym centrum protetyki! Znajdziesz nas w Bielsku-Białej, 15 minut drogi od Kóz.

Adres

ul. Krasińskiego 30, Bielsko-Biała
Gabinet nr 9. Przychodnia WELUX

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Adres

ul. Komorowicka 23, Bielsko-Biała

Poniedziałek –  Piątek: 8:00-16:00

Spis treści

Czy potrzebuję receptę?

Receptą jest wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego. Wystawia ją lekarz laryngolog. Każda ubezpieczona osoba może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby zyskać dofinansowanie, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z MOPS-u w wysokości 945 zł tylko do jednego aparatu. Cena aparatów słuchowych zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.

aparaty słuchowe Kozy

aparaty słuchowe Kozy

Korzyści z użytkowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepszą również wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę (nawet w hałaśliwych warunkach). Z łatwością też będziesz mógł wskazać kierunek, z którego docierają do Ciebie dźwięki i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci też lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Specjaliści zalecają, aby aparat słuchowy był stosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Statystyki pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębiania niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Aparaty słuchowe w Kozach

Aparaty słuchowe zapewnią Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu, które znajduje się w Bielsku-Białej, 15 minut drogi od Kóz, gwarantujemy profilaktyczne i bezpłatne badania słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Opcja ta jest przeznaczona przede wszystkim dla pacjentów, którzy mają problemy z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów pomagamy w wyborze aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści ze stosowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu sprawdzenia ich w prywatnym otoczeniu. Oprócz tego nasze centrum protetyki zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
aparaty słuchowe Kozy

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)