APARATY SŁUCHOWE STRUMIEŃ

Coraz częściej musisz pogłaśniać telewizor? Coraz częściej prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie mówi? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych. Użytkowanie aparatów we wczesnym etapie utraty słuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zagwarantuje prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Nie zaniedbuj wczesnych symptomów utraty słuchu. Skorzystaj z darmowego badania słuchu oraz wsparcia w wyborze aparatów słuchowych w naszym ośrodku protetyki. Zapraszamy do nas w Pszczynie, zaledwie 20 minut drogi od Strumienia.

Adres:
ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy recepta jest obowiązkowa?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawia lekarz laryngolog. Każda ubezpieczona osoba może skorzystać z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50 zł na wkładki uszne). Aby zyskać dofinansowanie, ubytek słuchu musi być powyżej 40dB. Osoba z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU (mieszkańcy Bielska-Białej) w wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza Bielska-Białej) łącznie 1000 zł do dwóch aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych.

Aparaty słuchowe w Strumieniu
Centrum Protetyki Strumień

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zapewnią Ci prawidłowy słuch oraz lepsze rozumienie mowy. Poprawia się również wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych sytuacjach. Z łatwością też będziesz mógł wskazać kierunek, z którego dobiegają do Ciebie głosy i w jakiej odległości od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zagwarantują Ci również lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Badania pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje postępowanie niedosłuchu w uchu , w którym nie jest stosowany aparat.

Pamiętaj, aparat słuchowy to wyrób medyczny! Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą dodaną do zestawu. Jeżeli potrzebujesz pomocy zgłoś się do Nas!

Nasza nowa siedziba z aparatami słuchowymi obok Strumienia!

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osób niedosłyszących. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w mieście wykonujemy profilaktyczne darmowe badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z darmowej wizyty w swoim domu. Możliwość ta jest skierowana przede wszystkim do klientów, którzy mają problemy z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w dopasowaniu aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mają również możliwość wypożyczenia aparatu słuchowego w celu sprawdzenia ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w mieście zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Centrum Protetyki Strumień

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)