APARATY SŁUCHOWE LIGOTA

Przyłapałeś się na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się , że nie słyszałeś dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Specjaliści zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych. Zastosowanie aparatów we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zapewni prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Adres:
Czechowice-Dziedzice, ul. Krótka 4,
Gabinet nr 13. Przychodnia FALMED (za kinem ŚWIT)

Poniedziałek, Wtorek, Piątek: 8:00-16:00

Tel. +48 536 000 347

Spis treści

Czy recepta jest obowiązkowa?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawia lekarz laryngolog. Każdy ubezpieczony ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie, ubytek słuchu musi być powyżej 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności ma możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania z MOPSU w wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR łącznie 1000 zł do obu aparatów. Cena aparatów słuchowych waha się od 1500 do 9500 złotych.

Badanie słuchu w Ligocie

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Jakie są korzyści z stosowania aparatów słuchowych?

Aparaty słuchowe zapewnią Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepsza się również wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz nawet w hałaśliwych sytuacjach. Z łatwością także będziesz mógł wskazać skąd dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci także lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, żeby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Statystyki pokazują, że używanie tylko jednego aparatu słuchowego powoduje pogłębianie niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Nasze centrum protetyki słuchu znajduje się blisko Ligoty!

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zapewnią Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz doskonałą orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z lekarzami laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu obok Ligoty gwarantujemy zapobiegawcze darmowe badanie słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Opcja ta jest skierowana przede wszystkim do pacjentów, którzy mają trudności z poruszaniem się lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w dopasowaniu aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści ze stosowania odpowiedniego aparatu.

Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu przetestowania ich we prywatnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki niedaleko Ligoty zapewnia swoim pacjentom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Ligota centrum protetyki

    5/5 - (39 głosów)