BADANIE SŁUCHU KOBIÓR

Postępujący niedosłuch to poważne zaburzenie, które ma wpływ na komfort życia i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do problemów w kontaktach społecznych. Zdarza Ci się pogłaśniać telewizor? Często masz kłopot ze zrozumieniem tego, co mówi Twój rozmówca? To pierwsze objawy niedosłuchu, na które zwracają uwagę nasi pacjenci. Każde tego typu symptomy powinny niezwłocznie zmotywować nas do szybkiego zgłoszenia się na badanie słuchu.
Regularne badania słuchu to podstawa! Nie odkładaj tego na później, umów się na wizytę!

Jesteśmy bardzo blisko Kobióra – w Pszczynie.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Profesjonalna kontrola słuchu

W Centrum Protetyki Słuchu w mieście każde badanie słuchu rozpoczyna się od wywiadu medycznego z każdym z pacjentów. Następnie wykonywane jest wstępne badanie uszu, które pozwala określić czy przewody słuchowe są drożne i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia właściwego badania, jakim jest audiometria tonalna.
Audiometria tonalna to badanie, które wykonywane jest w profesjonalnej kabinie ciszy przy użyciu słuchawek audiometrycznych. W trakcie takiego badania do uszu pacjenta dochodzą są dźwięki o różnej częstotliwości, a jego zadaniem jest informowanie o ich rozpoznaniu. Po przeprowadzonych badaniach słuchu i postawieniu diagnozy protetyk przedstawia wyniki badań, a następnie wskazuje, jakie kroki powinno się podjąć. Kiedy wynik jest nieprawidłowy, konieczne może okazać się zakupienie aparatów słuchowych. Aparat słuchowy pozwoli Ci cieszyć się poprawnym słyszeniem oraz umożliwi lepsze rozumienie mowy. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania na aparaty słuchowe, w pierwszej kolejności muszą udać się po skierowanie do lekarza laryngologa.
W Centrum Protetyki Słuchu w mieście otrzymasz fachową pomoc w wyborze idealnego rozwiązania dla Twojego stopnia niedosłuchu oraz stylu życia.

Badanie słuchu w Kobiórze

Badanie słuchu Centrum Protetyki

Bezpłatne badania słuchu w Centrum Protetyki słuchu obok Brzeszcz

Regularne badanie uszu w Centrum Protetyki Słuchu w mieście pozwoli Ci zapobiec utracie słuchu i zapewni ochronę słuchu, co zagwarantuje Ci prawidłowe słyszenie. Dzięki naszemu 13-letniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać kłopoty ze słuchem. Centrum Protetyki słuchu w mieście to zespół protetyków słuchu, którzy współpracują z lekarzami laryngologami. Zapewniamy profilaktyczne, a zarazem bezpłatne badanie słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne.
Masz jakieś pytania? Chcesz zbadać swój słuch? Umów się na wizytę!

Specjalistyczne badanie słuchu - kto powinien badać słuch regularnie

Specjalistyczne badania słuchu – kto powinien robić je regularnie
Aby móc w odpowiednią porę wykryć nieprawidłowości związane ze słuchem, zaleca się wykonywać regularne badania słuchu, które są idealnym środkiem zapobiegawczym pogłębiającego się niedosłuchu. Ryzyko stopniowego lub nagłego pogorszenia się słuchu dotyczy przede wszystkim:

  • osób po 50. roku życia,
  • osób pracujących w głośnych miejscach,
  • osób narażonych na duże i szybkie różnicy ciśnienia,
  • osób zażywających leki ototoksyczne,
  • osób chorujących na przewlekłe zapalenie uszu,
  • osób ze stwierdzonym niedosłuchem.
Badanie słuchu Centrum Protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (27 głosów)