APARATY SŁUCHOWE KOBIÓR

Przyłapałeś się na tym, że coraz bardziej pogłaśniasz telewizor? Coraz częściej musisz poprosić o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie mówi? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To mogą być pierwsze objawy utraty słuchu. Specjaliści zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych. Korzystanie z aparatów we wczesnym etapie utraty słuchu pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zapewni prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

Nie ignoruj pierwszych oznak utraty słuchu. Skorzystaj z bezpłatnego badania słuchu i również w pomocy w doborze aparatów słuchowych w naszym gabinecie! Znajdziesz nas w Pszczynie, około 15 minut drogi od Kobióra.

Adres

ul. Dworcowa 16, Pszczyna,
Poniedziałek – Piątek: 8:30-16:00

Spis treści

Czy muszę mieć receptę?

Recepta to inaczej wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego, który wystawiany jest przez lekarza laryngologa. Każda ubezpieczona osoba ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach NFZ. Wnioski NFZ upoważniają do refundacji w wysokości 1500 zł dwóch aparatów słuchowych (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać refundację, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z MOPSU w wysokości 945 zł tylko do jednego aparatu lub z PCPR łącznie 1000 zł do obu aparatów. Cena aparatów słuchowych zaczyna się od 1500 złotych a kończy na 9500 złotych.

Badanie słuchu w Kobiórze
Badanie słuchu Centrum Protetyki

Korzyści stosowania aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Poprawia się także wybiórczość słuchu, dzięki czemu będziesz mógł lepiej słyszeć osobę, z którą przeprowadzasz rozmowę nawet w hałaśliwych sytuacjach. Z łatwością też będziesz potrafił wskazać skąd dobiegają do Ciebie głosy i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zapewnią Ci również lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Zaleca się, aby aparat słuchowy był stosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Badania pokazują, że używanie tylko jednego aparatu słuchowego jest przyczyną pogłębiania się niedosłuchu w uchu pozbawionym aparatu.

Aparaty słuchowe w Kobiórze

Aparaty słuchowe w Centrum Protetyki Słuchu zagwarantują Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz prawidłową orientację w przestrzeni. Odwiedź nasze Centrum Protetyki, które jest niedaleko Kobióra (w Pszczynie). Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osób niedosłyszących. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu obok Kobióra gwarantujemy zapobiegawcze darmowe badania słuchu oraz bezpłatne konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z darmowej wizyty w swoim domu. Opcja ta jest przeznaczona przede wszystkim do klientów, którzy mają trudności z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w doborze aparatów słuchowych tak, aby każdy mógł osiągnąć maksymalne korzyści z użytkowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu sprawdzenia ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w mieście zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Kobiór centrum protetyki

Napisz do nas!

    5/5 - (28 głosów)